kontrola siatek asekuracyjnych przeciwupadkowych

Kontrola siatek asekuracyjnych przed montażem

Siatki asekuracyjne a także elementy montażowe należy skontrolować przed założeniem aby wykryć ewentualne wady:

  • Uszkodzenie linii krawędziowej, liny wiążąco-łącząca i liny łączącej – pęknięcie nici liny, nacięcie, przetarcia, rozplot liny, szkodzenia w wyniku działania środków chemicznych lub ognia
  • Uszkodzenia siatki bezpieczeństwa – pęknięcia siatki *nici siatki), nacięcia, przetarcia, rozplot nici, uszkodzenie obszycia krawędzi siatki, uszkodzenia w wyniku działania środków chemicznych lub ognia
  • Uszkodzenia elementów montażowych i kotew – pęknięcia materiału, trwałe odkształcenia, korozja, itp.
  • Przedmioty znajdujące się w siatce (kawałki drutów itp.)

Siatki podlegają procesowi starzenia, w wyniku którego następuje spadek zdolności pochłaniania przez nie energii. W celu zapewnienia bezpieczeństwa producent wystawia tylko roczną gwarancję na siatki. Obowiązkiem użytkownika, w celu przedłużenia gwarancji i możliwości użytkowania siatek, jest przesłanie 1 oczka kontrolnego (przy etykiecie powinny znajdować się luźne spięte oczka kontrolne z etykietą posiadającą nr kontrolny siatki) do badań u producenta.

Wyniki badań decydują o ilości miesięcy, na które zostanie przedłużona gwarancja i możliwość użytkowania siatek, przy czym okres ten nie przekracza max. 12 miesięcy. Cykl badań i przedłużenie okresu gwarancji może następować 3-krotnie. Maksymalny okres użytkowania siatek wynosi 4 lata. Wyniki przeglądów powinny być odnotowane w „Karcie przeglądów siatek”.

Nasze siatki przechodzą takie test pomyślnie i w 99% przypadków można je użytkować przez maksymalny okres. W przypadku zerwania oczek podczas użytkowania lub transportu umożliwiamy naprawę uszkodzonych siatek i przywrócenie ich do 100% sprawności.

NAPISZ DO NAS

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Zgoda na przetwarzanie danych
na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu odpowiedzi na zapytanie. Podane danych jest dobrowolne. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych jest Alpinex Leszek Grabowski z siedzibą w Pile, ul. Pelikanowa 6.